Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – sobota 12.11.2022

Sobota 12.11.2022

Pred nejakým časom sme mali v našej rodine ťažkú ​​situáciu, a preto som požiadala niektorých priateľov, aby sa modlili. Nasledujúci deň mi zatelefonoval jeden člen rodiny, ktorý hovoril, že sa majú oveľa, oveľa, oveľa … oveľa lepšie (“oveľa” sa opakovalo mnohokrát). Povedala som to všetkým priateľom, ktorí sa modlili za zlepšenie. Jeden z nich mi na to napísal mail, v ktorom povedal: “Úžasné! Modlitba naozaj funguje.” Mnohokrát sa modlíme a zdá sa, že nedostávame odpoveď, v ktorú dúfame. To môže ovplyvniť náš postoj k modlitbe.

Vdova opakovane prichádzala za sudcom so svojou žiadosťou. Bola vytrvalá, až kým nedostala odpoveď. Vytrváme v modlitbe v postoji viery, až kým nedostaneme odpoveď, alebo sa necháme odradiť a vzdáme sa?

Zložitá situácia v našej rodine trvala asi dva roky. Hovorila som s Otcom o probléme mnohokrát. Ukázal mi časti Písma, aby ma povzbudil. Taktiež mi dal obraz, ktorý mi pomohol. Bol to obraz veľkej kontajnerovej lode plávajúcej v oceáne. Táto loď smerovala jedným smerom. Na to, aby zmenila smer, potrebovala spomaliť a otočiť sa. Kruh pri otáčaní bol veľký a pomalý. Pochopila som, že situácia sa bude meniť len pomaly; najprv nebadane. Ale potom sa začnú diať veci. Takže okamžitá odpoveď na modlitbu bola po dvoch rokoch čakania.

Čakanie. Čakanie sa môže zdať byť nekonečné. Ježiš povedal svojim bratom, že pre nich je čas vždy správny. Ale Ježiš čakal na správny čas. Páči sa mi, keď sú veci urobené hneď. Mám rada okamžité odpovede. Ale to nie je Božia cesta. „Keď prišla plnosť času, Boh poslal svojho Syna…..“( List Galaťanom  4, 4). Boh vidí celkový obraz. Vie o všetkých tých mnohých veciach, ktoré musia byť na svojom mieste v správnom čase. Dovtedy musím čakať.

Budeme čakať v postoji dôvery, veriac, že On má pre nás dobré dary a dobré plány? Alebo sme sa nechali odradiť a neveríme? Porozprávaj sa s Otcom alebo s Ježišom o svojich modlitebných potrebách, o nádejach a sklamaniach a uvidíš, čo ti odpovie. Existujú dva spôsoby čakania. Jeden je rastúce sklamanie, druhý očakávanie plné nádeje. Viera nie je potrebná, kým nemusíme čakať na to, v čo dúfame. Tak poďme trpezlivo čakať s rastúcou vierou a dôverou v dobrotu nášho Otca.

Vychádza kniha biblických zamyslení od manželov Hoxarovcov: Kráčanie v Otcovej láske

Kniha obsahuje výber z biblických zamyslení na liturgické čítania rímskokatolíckeho obradu, ktoré vznikali v rokoch 2018 – 2022. V predpredaji do 14.11.2022 si ju viete zaobstarať online tu za zvýhodnenú cenu 18€.