Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – sobota 20.2.2021

*|MC:SUBJECT|*Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiSobota 20.2.2021

Liturgické čítania na dnešný deň

Často vyučujeme o tom, ako pravidlá zapísané v našom srdci riadia to, ako sa cítime, ako konáme a čo hovoríme v konkrétnych okolnostiach. Toto je základný princíp, pretože ak tomu uveríme, potom budeme inak reagovať na zložité okolnosti. Namiesto toho, aby sme sa snažili tie okolnosti riadiť, budeme sa snažiť zmeniť to, ako ich vnímame. Nové a Božie vnímanie vždy prinesie pokoj v búrkach života. 

Izaiáš potvrdzuje toto učenie v dnešnom čítaní. Prvá časť čítania opisuje to, ako iné správanie prinesie iné výsledky. Naše správanie môže buď budovať, alebo ničiť naše vzťahy a náš vnútorný pokoj. Môže dokonca zmeniť naše okolnosti k lepšiemu. Takže každý by sa chcel správať tak, ako to navrhuje Izaiáš, ale na to by sme museli mať rovnakú perspektívu ako má on. Ale ako dosiahneme takúto perspektívu? 

Druhá časť čítania nám hovorí, ako to dosiahnuť. Skús sa aspoň jeden deň v týždni sústrediť na vzťah s Bohom Otcom a daj ho na prvé miesto. Inými slovami, venuj čas tomu, aby si prijímal jeho lásku jeden deň. Potom budeš môcť ďalších šesť dní dávať tú lásku iným. Potom začneme vnímať veci tak ako on a zmeníme naše sebecké pravidlá na jeho milujúce. A potom sa začneme v nasledujúcich šiestich dňoch správať ináč; to spôsobí dobré vzťahy a vnútorný pokoj a niekedy aj zmenu okolností. Už vidíš, prečo je tak dôležité investovať do nášho vzťahu s Otcom aspoň raz do týždňa? Nedeľa nebola stvorená na to, aby ovládala naše životy, ale aby nás oslobodila od otroctva voči nám samým. Bola stvorená na to, aby sme si raz do týždňa znova naplnili naše nádoby lásky. Potom budeme budovať naše vzťahy s inými bez toho, aby sme boli vyčerpaní alebo znechutení. 

Prečo neskúsime venovať jeden deň v týždni nášmu vzťahu s Otcom? To znamená rozmýšľať nad tým, ako On vidí tvoje okolnosti. Možno zistíš, že ti to tak pomáha, že to budeš chcieť robiť každý deň.

 

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko
Darujte 2% Otcovmu srdcu pre Slovensko


🔎 Desiata prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu
Panduan Daftar QQ Pkv Games BandarQQ Pada Situs Judi BiangQQ