Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – sobota 22.6. 2019

Sobota 22.6.2019

Je pravda, že väčšina ľudí chápe veci len z fyzickej perspektívy. Venujú sa zlepšovaniu svojej fyzickej situácie a nevidia duchovný svet a pohŕdajú ním. Títo ľudia sa považujú buď za pánov alebo za obete svojich okolností. Myslia si, že druhí ľudia a situácie spôsobujú, že sa cítia nahnevaní alebo šťastní alebo neistí atď. V dôsledku toho vynakladajú veľké úsilie na riadenie svojich okolností, aby zabránili bolesti. Tragédiou je, že bolesti sa v živote nedá zabrániť. Takže všetky snahy vyhnúť sa jej, povedú nakoniec k zlyhaniu. Títo ľudia nemajú žiaden vzťah s Bohom ako milujúcim Otcom, Ježiš ich nazval sirotami.

Niektorí ľudia majú dar duchovného zraku. Vidia duchovný význam svojich okolností. Táto perspektíva je oveľa lepšia, pretože sa môžu sústrediť na duchovný zisk, ktorý môže vyplynúť z ťažkých okolností. Niektorí ľudia zájdu dokonca až tak ďaleko, že milujú svoju duchovnú cestu a nenávidia hriech, ktorý ich tak ľahko ovláda vo fyzickom živote.

Ježiš nám hovorí, aby sme sa neznepokojovali nad našou fyzickou situáciou. Nie je duchovný život viac ako toto? Starosti nám nepridajú ani jeden deň k nášmu životu, ale viera robí náš duchovný život večným! Nie, musíme hľadať Božie kráľovstvo a jeho (Božiu) spravodlivosť a potom sa nenecháme rozptyľovať starosťami o našu fyzickú situáciu v budúcnosti.

Kedykoľvek sa snažíme predstaviť si budúcnosť, je tu pokušenie sa starostiť. Je to preto, lebo premýšľame o zajtrajšku s dnešnou milosťou, s dnešným duchovným chápaním. Ježiš nám hovorí, že je to strata času a energie. Keď príde zajtrajšok, Otec bude vedieť, čo potrebujeme. A zajtra budeme mať charakter a milosť, aby sme mohli čeliť výzvam zajtrajška. Dnes máme charakter a milosť čeliť dnešným problémom s Otcovou pomocou.

Aplikácia. Premýšľaj o probléme, ktorému dnes čelíš. Vidíš to čisto fyzicky? Aký duchovný rast je možný? Napríklad ťažké časy ti môžu pomôcť vybudovať dôveru a vytrvalosť. Keď vidíš duchovnú príležitosť za daných okolností, ako sa cítiš? Všetky dnešné výzvy sú školením na zajtrajšok. Akým problémom môžeš zajtra ľahšie čeliť, pretože čelíš dnešným problémom bez strachu? Dokážeš sa teraz ľahšie modliť, byť vždy radostný a vzdávať vďaky za všetkých okolností? Toto je Otcova vôľa pre teba.

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť, sa môžu prihlásiť na odber TU.