Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – sobota 25.5.2019

Sobota 25.5.2019

Liturgické čítania na dnešný deň

Pokúšal si sa niekedy vojsť do supermarketu cez dvere určené len na vychádzanie, ktoré boli kontrolované detektormi pohybu? Dvere zostali pevne zatvorené. Znamenalo to, že tadiaľto nemáš ísť.

Pavol cestoval po mnohých miestach, ale nie všade mu boli otvorené dvere. Nevedel sa dostať do Ázie alebo do Bitýnie, lebo mu v tom zabránil Duch Svätý. Raz v noci mal víziu, v ktorej videl akéhosi Macedónčana, ktorý ho žiadal o pomoc. Na druhý deň odišiel do Macedónska. Toto bol začiatok toho, ako sa evanjelium dostalo do Európy.

Pavol mal svoje predstavy o tom, kam má priniesť Ježišove posolstvo, ale Duch Svätý s ním vždy nesúhlasil. A tak sa niekedy niektoré dvere otvorili a on bol schopný navštíviť dané miesto a niekedy sa dvere zatvorili a on do mesta alebo oblasti prísť nemohol.

Pred viac ako 11 rokmi nám dvaja ľudia povedali slovo zo Zjavenia 3,8 a hovorili, že máme pred sebou otvorené dvere. Potom sme dostali pozvanie na Slovensko. Netušili sme, aký je Otcov plán pre Slovensko, ale prešli sme týmito dverami a sme ohromení tým, čo Otec za ten čas vykonal. Pre nás boli dvere do Anglicka, Walesu a ďalších miest už nejaký čas zatvorené. Boli sme sklamaní a smutní. Netušili sme, že sa otvoria ďalšie dvere. Toto otváranie a zatváranie dverí bolo pre nás jedným zo spôsobov, ktorými Otec riadil našu cestu.

Minulý november sme boli pozvaní na konferenciu ENC neďaleko Ružomberka. Zúčastnili sa na nej zástupcovia z mnoho európskych krajín. Dostali sme pozvánky na návštevu niekoľkých z nich. Nevedeli sme, ako by to bolo možné, preto sme sa zdráhali prijať akékoľvek záväzky. Posledný deň slúžil o. biskup svätú omšu. Požiadala som Otca, aby ku mne hovoril skrze neho. Otec biskup dokončil kázeň a chystal sa zísť z pódia. Potom sa ale vrátil a povedal, že keď Pavol vstúpil do Macedónska, priniesol tak evanjelium do Európy. Povedal, že máme počúvať volanie muža z Macedónska a odpovedať na výzvu – volanie do Európy. Cítila som sa, ako keby cez neho hovoril Otec priamo ku mne. Takže sme povedali „áno“ konferenciám v Európe. Prosíme Otca, aby nás viedol a ukázal nám, ktoré dvere sú nám otvorené, ktoré dvere sú zatvorené a ako postupovať. Naša túžba byť na Slovensku je stále silná a nemáme pocit, že by sa tieto dvere nejakým spôsobom zatvárali.

Bol si sklamaný, že sa tvoje plány nezrealizovali? Možno sa zatvorili dvere, o ktorých si dúfal, že sa ti otvoria. Otec má lepší plán. Požiadaj ho, aby ti ho zjavil.

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť, sa môžu prihlásiť na odber TU.