Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – sobota 26.11.2022

Sobota 26.11.2022

Verš 4,23 z Knihy prísloví zdôrazňuje dôležitosť srdca, pretože je to naše srdce, ktoré určuje, ako sa odvíja náš život. Dlho som si neuvedomovala svoje srdce, no potom som začala vnímať, že je tvrdé alebo studené. Dnes nám Ježiš hovorí, že naše srdcia môžu byť ospalé. Je to, akoby duchovný spánok temnoty alebo ťažkostí premohol alebo ochromil naše srdce. Stáva sa to vtedy, keď sa naše srdce ocitne pod ťarchou nášho správania alebo životných starostí.

Ježiš nás vyzýva k bdelosti: potrebujeme uvažovať o stave nášho srdca, rozpoznávať, čo ho ovplyvňuje a primerane reagovať. Môže to znamenať zmenu životného štýlu. A môžeme sa modliť, radostne spievať a hlásať, že On je Skala, na ktorej stojíme, a spájať sa s Bohom ako Otcom, alebo s Ježišom ako naším Spasiteľom a bratom.

Rieka vody života príde čoskoro, no je tu pre nás aj teraz. Duch Svätý je rieka života, ktorá dáva vodu prinášajúcu ovocie a uzdravenie. Ovocím Ducha je láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, láskavosť, dobrota, vernosť, miernosť a zdržanlivosť. Všetci potrebujeme viac tohto ovocia a všetci potrebujeme uzdravenie tela, duše a ducha. Môžeme si teda predstaviť Nový Jeruzalem s riekou tečúcou stredom ulice. Môžeme hľadieť na stromy a vo svojej predstavivosti vstúpiť do obrazu všetkými zmyslami a prijať akýkoľvek dar, ktorý má pre nás Duch Svätý. Keď to urobíme, naše srdce už nebude ospalé, tvrdé alebo studené a budeme sa radovať v Jeho svätej prítomnosti.

Vychádza kniha biblických zamyslení od manželov Hoxarovcov: Kráčanie v Otcovej láske

Kniha obsahuje výber z biblických zamyslení na liturgické čítania rímskokatolíckeho obradu, ktoré vznikali v rokoch 2018 – 2022. Môžete si ju objednať online.