Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – sobota 6.2.2021

Sobota 6.2.2021

Ježiš vyslal dvanástich apoštolov s autoritou. Ohlasovali potrebu pokánia (odvrátiť sa od hriechu a obrátiť sa k Bohu), vyháňali zlých duchov, pomazali olejom a uzdravovali chorých. Aký vzrušujúci čas! Dvanásti pozorovali Ježiša, ako mení ľudské životy a potom robili to isté. Viem si ich predstaviť, ako sa s nadšením vracajú a túžia vyrozprávať Ježišovi všetko, čo sa stalo. Z vlastnej skúsenosti viem, že keď sa vraciame zo služby, sme nadšení, lebo Otcova láska premenila životy ľudí. Ale na konci sme tiež unavení a potrebujeme si odpočinúť. Dvanásti boli tiež unavení a potrebovali odpočinok. Myslím si, že Ježišov návrh na cestu loďou na tiché miesto s radosťou prijali. Myslím, že už len táto predstava pozdvihla ich ducha.

Ale potom prišlo sklamanie; namiesto tichého času s Ježišom sú tam obrovské davy ľudí. A Ježiš sa obracia k ľuďom, jeho srdce je naplnené súcitom. Vidí ich ako ovce bez pastiera, a on je tým pastierom. Tak prichádza a napĺňa ich potreby; ich fyzickú potrebu nasýtiť sa a tiež potrebu duchovného nasýtenia sa a uzdravenia. Zaujímalo by ma, ako na to reagovali apoštoli. Boli plní milosrdenstva, alebo žiarlili, šomrali a sťažovali sa? Viem si predstaviť, ako si medzi sebou šepkajú, sklamaní, pretože ľudia im ukradli ich čas s Ježišom. Sama viem, že sú časy, keď sa teším na niečo dobré, čo sa má stať, a potom príde sklamanie. V tom momente sa môžem buď sťažovať a šomrať, alebo veriť, že Otec má pre mňa lepší plán; taký, ktorý mi ešte nebol odhalený. Budem veriť v jeho dobrotu, alebo budem chcieť, aby sa môj plán naplnil?

Ježiš je náš pastier. Keď čítame slová žalmu, vidíme pastiera v akcii. On dáva odpočinok, osvieženie, vedenie, ochranu, odvahu, pokoj, hojnosť, pokrm, dobrotu, láskavosť a domov. Jemu patríme. Pán je môj pastier, nič mi nechýba. Je to naozaj tak?

Ak sa spoznávaš v apoštoloch, alebo v ľuďoch v príbehu, skús si sám seba predstaviť v tejto scéne, rozprávaj sa s Ježišom a vnímaj, čo ti chce povedať. Ak si uvedomíš, že potrebuješ pomoc od pastiera, skús stráviť nejaký čas tak, že si predstavíš samého seba v žalme. Popros Ježiša, aby k tebe prišiel ako pastier a uvidíš, čo ti ukáže.

🔎 Ochutnávka ôsmej prednášky seminára Otcovo srdce.
📽  Celé Robertovo vyučovanie (č. 8) nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.