Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – streda 12.2.2020

Streda 12.2.2020

Muselo to byť úžasné, keď kráľovná zo Sáby navštívila Šalamúna. Bola to veľmi bohatá žena a prišla s darmi. Neverila, ale musela si overiť príbehy, ktoré počula. Boli pravdivé? To, čo videla a počula, potvrdilo pravdu o tom, čo jej povedali.

Tomáš počul, že Ježiš vstal z mŕtvych a ostatní ho videli. Neveril; potreboval to vidieť sám na vlastné oči. Chcel cítiť rany a vidieť jazvy. Keď sa mu Ježiš osobne zjavil, videl a uveril.

My možno počujeme všetko o Ježišovi a Otcovi a to je dobré. Keď však ich prítomnosť prežívame osobne, keď ich vidíme, počujeme a dotkneme sa ich, odstráni to akékoľvek pochybnosti. To sa môže stať prostredníctvom Biblie, cez iných ľudí, cez našu predstavivosť, cez usvedčenie Ducha Svätého alebo cez naše okolnosti. Potom naša viera a presvedčenie rastú. Naša osobná skúsenosť je takisto silným svedectvom pre iných ľudí a pomáha im na ich ceste k stretnutiu s Ježišom a Otcom. Veď ak to urobili pre nás, môžu to urobiť aj pre iných ľudí.

Ako to môžeme dosiahnuť? Keď zveríme svoje cesty Pánovi a dôverujeme mu, on koná. Už sme to videli mnohokrát. Vložíme situáciu do Otcových rúk a požiadame ho, aby všetko vyriešil. A on to urobí. Nepovažujem to za ľahké. Viem, čo chcem, a mám rád veci zariadené tak, ako chcem, teraz! Keď sa však zastavím a odovzdám veci jemu, urobí to, čo chce, vo svojom čase a výsledky sú dobré. Učím sa dôverovať.
Hovoríme veľa o dôležitosti srdca. Jedným z kľúčov k pochopeniu toho, čo je v srdci, je načúvať tomu, čo vychádza z vašich úst, a uvedomiť si myšlienky vo vašej mysli. Zlo pochádza z vnútra človeka. Slová a skutky ukazujú srdce. Slová, ktoré vyšli z Tomášových úst, ukázali jeho neveru. Ježiš nám dal zoznam vecí, ktoré odrážajú to, čo je v našom srdci. Nielen skutok cudzoložstva odráža čo je v srdci, ale aj žiadostivé myšlienky. Ježiš hovorí, že hnevať sa na svojho brata je ako vražda a mnohí z nás sa hnevajú. Je možné sa pozrieť na tento zoznam a cítiť sa odsúdený. Je lepšie použiť tento zoznam, aby sme si uvedomili naše nedostatky a odovzdali ich Pánovi. Zverme svoje cesty jemu a on bude konať.