Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – streda 15.9.2021

Streda 15.9.2021

Radosť a smútok

Naši vnuci chodia naozaj radi do zábavného parku a jazdia na horskej dráhe. Takéto jazdy nie sú mojou predstavou zábavy. Aj život môže byť jazda na horskej dráhe, a to je náročnejšie. Vo svojom živote som mala takú jazdu na horskej dráhe. Pamätám si, že to bolo veľmi viditeľné na mnohých kurzoch Otcovho srdca, aj keď som už bola súčasťou tímu. Niekedy som mala pocit, že kráčam po vrcholoch hôr a teším sa z toho pohľadu. Inokedy som išla tienistým údolím tmy a zúfalstva a dokonca sa zdalo, že ani na konci nevidím svetlo.

Mária poznala radosť i smútok. Od prvého kroku odovzdania sa Bohu začala jazda na horskej dráhe. Po svojom „áno“ anjelovi si predstavujem, že mala časy neistoty a otázok. Som naozaj tehotná? Čo si pomyslia ľudia a čo povedia? Potom radosť, ktorá pretekala chválou a vďakyvzdaním, keď Alžbeta spoznala Ježišovu prítomnosť v Márii. Potom tu boli všetky výzvy na ceste do Betlehema, keď sa dieťa už malo narodiť a nebolo miesto u žiadnej rodiny. Bola tu radosť z držania malého Ježiška a zázraku s pastiermi a tiež zo slov Simeona a Anny. Ale náznak smútku, keď Simeon predpovedal konflikt, ktorému bude Ježiš čeliť, a bolesť, ktorú Mária zažije. Musela premýšľať, čo to znamená, že meč prenikne aj do jej vlastnej duše. Predstavujem si ju, ako nehybne stojí pri kríži a drží sa pevne za ruku svojej sestry spolu s ďalšími dvoma Máriami. V tých najstrašnejších podmienkach chcela byť pravdepodobne odvážna. Čepeľ, ktorá prebodla Ježiša, prebodla aj ju, bolesť a smútok, utrpenie s jej synom. A po smrti ju premohli slzy smútku a plač úzkosti? Potom opäť radosť, keď Mária Magdaléna povedala, že videla Ježiša; bol vzkriesený z mŕtvych. On potom odchádza a ona sa pozerá, ako je vzatý do neba. Je to radosť alebo smútok?

Možno by ste mohli stráviť čas s Máriou v rôznych okamihoch jej života a zistiť, čo vám Duch Svätý ukáže. Urobila som to nedávno a našla som v tom veľké požehnanie, pretože Duch Svätý hovoril do niekoľkých situácii v mojom živote prinášajúc pokoj. Alebo by ste sa mohli zamyslieť nad svojou vlastnou jazdou na horskej dráhe a požiadať Ducha Svätého, aby vám do cesty priniesol útechu a uzdravenie.

🔎 Posledná prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
🎧 Radšej počúvate? Web | Spotify | Apple podcasts
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.