Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – streda 19.10.2022

Streda 19.10.2022

Ježiš chce, aby jeho učeníci vedeli, čo si cenia vo svojich srdciach. Ak si ľudia cenia fyzické veci, potom sú vždy na stráži, pretože ich nechcú stratiť. Sú ešte opatrnejší, ak vedia, že hrozí, že ich hneď môžu stratiť. Preto Ježiš hovorí o majiteľovi domu, ktorý vie, o ktorej hodine príde zlodej.

Mám duchovné dary, ale ak nie som na stráži, tak ich môžem kedykoľvek stratiť. Napríklad, môžem byť šťastný vo vedomí, že som drahým milovaným Božím dieťaťom, ale moju myseľ môžu trápiť iné myšlienky a ja stratím svoje šťastie.

Je potrebné byť si vedomý svojich myšlienok, pocitov a túžob, aby som vedel, kedy mi môj pokoj a moje šťastie boli ukradnuté. Vtedy môžem obrátiť svoje myšlienky k Otcovi a požiadať ho o jeho myšlienky. Keď sa znovu napojím na svojho Otca, môj pokoj a šťastie budú opäť zabezpečené.

Každý má duchovné dary, ale niektorí ľudia si ich sú vedomí viac ako iní. Tí, ktorí si ich uvedomujú, cítia ich stratu viac ako tí, ktorí si ich vedomí nie sú. Preto Ježiš hovorí o dvoch sluhoch, ktorí nestrážia vlastníctvo svojho pána. Ten, ktorý vie o daroch svojho pána, trpí viac ako ten, ktorý o nich nevie. Ak viem, ako si zachovávať pokoj, ale zanedbávam to, potom môžem viniť len samého seba. Ak neviem, ako zachovávať svoj pokoj, tak stále trpím jeho stratou, ale nevyčítam si svoju nedbanlivosť.

Ak mám spočinúť v Božom pokoji, potrebujem si byť neustále vedomý svojich myšlienok, pocitov a túžob. Hneď ako si uvedomím, že môj pokoj a šťastie sa strácajú, musím sa modliť a znovu sa napojiť na zdroj pokoja. Potrebujem počuť chválu od svojho Otca a cítiť jeho lásku. Potom zlodej nemôže ukradnúť to, čo mi patrí.