Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – streda 24.6.2020

*|MC:SUBJECT|*Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiStreda 24.6.2020

Liturgické čítania na dnešný deň

Sám Boh svedčil o Dávidovi: „Našiel som Dávida, syna Jesseho, muža podľa môjho srdca; ktorý bude plniť moju vôľu celú.“ V tomto verši je dôležitá správa. Ak chcete žiť alebo pracovať s niekým bez konfliktu záujmov; potom to musia byť ľudia podľa vášho vlastného srdca. Inými slovami, musia myslieť tak, ako vy, mať rovnaké hodnoty, vašu perspektívu toho, čo je správne a nesprávne a veriť pravde tak ako vy. Potom prirodzene splnia každé vaše želanie bez toho, aby ste im to museli povedať. Je to vôbec možné? Áno, je, ale nie je to ľahké ani rýchle.

Vicki a ja sme spolu väčšinu nášho života. Najprv sme boli zamilovaní, ale nezdieľali sme to isté srdce. V dôsledku toho sme sa veľa hádali (pretože sme sa obaja snažili zmeniť toho druhého) a veľakrát krásne zmierovali (pretože sme boli zamilovaní). V priebehu rokov sa veci zmenili. Teraz sa už nikdy nehádame. Občas máme rozdielny pohľad na veci, ale to vyriešime rýchlo a priateľsky. Ako sa to stalo? Duch Svätý nás oboch zmenil tak, aby sme sa viac podobali nášmu Otcovi. Keď sa stávame viac podobnými jemu, stávame sa viac podobnými sebe navzájom. Postupne sa naše srdcia stávajú rovnakými. Mimochodom, sme stále zamilovaní. Je to ako s dvoma ľuďmi smerujúcimi na púti do Ríma. Jeden odchádza z Anglicka, druhý z Ukrajiny. Čím bližšie sa dostanú k Rímu, tým bližšie sú k sebe.

Takže sa môžeme pozerať na naše vzťahy v inom svetle. Je dôležité si uvedomiť, že nemôžem zmeniť inú osobu, ale môžem dovoliť Otcovi, aby zmenil mňa. Takže, aby sme mali najbližší vzťah môžeme obaja nechať Ducha Svätého viesť nás jednotlivo procesom, kedy sa stávame Božími deťmi. Časom budeme zdieľať jedno srdce. Vo všetkých vzťahoch sa môžeme snažiť porozumieť tomu druhému, namiesto hádania a sťažovania sa. Láska bude postupne rásť porozumením. V niektorých vzťahoch sa môžeme snažiť vyhovieť potrebám druhej osoby, pokiaľ sme ochotní a schopní. Bude potešená a my budeme žiť ako Božie deti. Vo všetkých týchto veciach bude Boh pracovať pre dobro tých, ktorí ho milujú.

 

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko
Darujte Otcovmu srdcu pre Slovensko 2%

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu