Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – streda 28.12.2022

Streda 28.12.2022

Boh a Jozef majú živý vzťah. Boh vo sne hovorí Jozefovi svoje pokyny. Ale Jozef nie je otrok, je priateľ, a preto mu Boh vysvetľuje, prečo mu dáva tieto pokyny. Otrok nevie, čo robí jeho pán, ale priateľ áno. Herodes sa pokúsi zabiť dieťa a Jozef tomu môže zabrániť.

Teraz má Jozef svoju úlohu vo vianočnom príbehu. Boh hovorí Jozefovi, aby ochránil dieťa, ktoré nie je jeho prirodzeným synom. Jozef by mohol byť slobodný od dieťaťa, mohol by si nechať svoj domov a svoju prácu, alebo sa môže stať utečencom bez domova. Jozef chráni Ježiša nie preto, že je to pohodlné, ale preto, že chce. On je otcom pre Ježiša. Rodina sa zobudí v noci a utečie do Egypta. Herodes tam nemohol Ježišovi ublížiť. A vieme, že to bol jasne Boží plán, pretože návrat z Egypta bol predpovedaný prorokmi. Tak ako bolo predpovedané narodenie z panny.

Čo sa stane, keď rozmýšľaš, že existuje niečo, čo Boh chce, aby si urobil a bude ťa to stáť veľa? Mal by si to urobiť iba vtedy, ak je to tvoja povinnosť? Alebo iba ak je to pohodlné? Nabudúce, keď budeš stáť pred takýmito krokmi, môžeš sa modliť a zamyslieť sa nad tým. Ak Otec chce, aby si bol ten, ktorý má požehnanie konať jeho vôľu, potom ti dá túžbu urobiť to. Keď bude správny čas vykročiť, budeš to vedieť a chcieť urobiť.

Vychádza kniha biblických zamyslení od manželov Hoxarovcov: Kráčanie v Otcovej láske

Kniha obsahuje výber z biblických zamyslení na liturgické čítania rímskokatolíckeho obradu, ktoré vznikali v rokoch 2018 – 2022. Môžete si ju objednať online.

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia odporučiť,