Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – streda 30.6.2021

Streda 30.6.2021

Viete si predstaviť, že deväťdesiatročná žena porodí dieťa a sama sa o neho stará? Toľko rokov mala Sára, keď porodila Izáka. Ešte pozoruhodnejšie je, že pôrod predpovedali traja návštevníci, ktorí prišli k Abrahámovi a Sáre na ceste do Sodomy. Zaujímalo by ma, čo si Sára myslela a cítila? Bol to asi trpko-sladký zážitok. Sladký, pretože sa jej narodil vlastný syn. Trpký, pretože Abrahám mal staršieho syna od Sárinej otrokyne Hagar; a to bol Sárin nápad. Abrahám mal teraz sto rokov a mohol zomrieť a dať svojmu najstaršiemu synovi dvojité dedičstvo. Izák by mal iba polovicu z toho. Na Sáru to bolo príliš veľa. Nebolo to spravodlivé.

V tomto čítaní objavujeme, čo sa stane, keď prestaneme dôverovať Pánovi, a vezmeme veci do vlastných rúk. Cítime sa veľmi hlúpo, keď zistíme, že Pán bol nakoniec úplne dôveryhodný. A tiež musíme čeliť následkom svojich vlastných rozhodnutí. Jedným zo spôsobov, ako sa vyhnúť týmto následkom, je zničiť všetky dôkazy o našich vlastných zlých rozhodnutiach. To sa rozhodla urobiť Sára. Chcela zničiť Hagar a Izmaela tým, že ich pošle preč do púšte. Už by ich nikdy nevidela! Pán povedal Abrahámovi, aby súhlasil so Sárinou požiadavkou, ale potom zachránil Hagar a Izmaela. Vidíte ako pôsobí Pánova milosť? Dal Sáre slobodu výberu, ale z jej konania urobil požehnanie pre tých, ktorým chcela ublížiť.

Takže ak ste sa rozhodli zle; ak ste si zámerne vybrali postup, o ktorom ste vedeli, že je proti niekomu inému; ak ste sa pokúsili zničiť všetky dôkazy svojich zlých rozhodnutí; nebojte sa. Namiesto toho sa naučte dôverovať Pánovi. Zo zlých činov môže urobiť požehnanie pre tých, ktorých chce požehnať. Stále vás bude milovať rovnako ako predtým, ale bol by rád, keby ste boli ušetrení od akýchkoľvek budúcich dôsledkov vašich vlastných zlých rozhodnutí. Verte teda v Božie zasľúbenia, aj keď musíte počkať do deväťdesiatky alebo dokonca stovky. A toto je jeho prísľub pre vás. ,Boh vás tak miloval, že dal svojho jediného syna, aby ste vy, kto v neho veríte, nezomreli, ale namiesto toho mali večný život.‘ Nebojte sa preto svojich vlastných hriechov, jednoducho sa priznajte a urobte pokánie. Boh nájde spôsob, ako vás požehnať, a vyhnete sa následkom týchto hriechov. Ježiš zomrel za vás, aby ste mohli žiť. Tak ako Boh zachránil Hagar a Izmaela pred smrťou, tak zachráni aj vás.

🔎 Posledná prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
🎧 Radšej počúvate? Web | Spotify | Apple podcasts
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.