Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – streda 6.7.2022

Streda 6.7.2022

Ježiš chodil po všetkých mestách a dedinách, učil v synagógach, rozprával o kráľovstve a uzdravoval každú chorobu a neduh. Zľutoval sa nad zástupmi považujúc ich za stratené ovce bez pastiera. Povedal teda svojim učeníkom, že keďže úroda je bohatá, ale robotníkov je málo, mali by požiadať Pána žatvy, aby poslal robotníkov. Predstavujem si, že učeníci na to odpovedali a pýtali sa. Učili sa od Ježiša a nasledovali jeho učenie a návrhy; slovo učeník znamená učiaci sa a učeníci sledovali Ježiša, počúvali ho a učili sa od neho.

Potom sa Ježiš obrátil k nim a dal im moc vyháňať zlých duchov a uzdravovať každú chorobu. Je to skoro, ako keby povedal: „Videli ste ma to robiť, teraz choďte a robte to isté“. Z učeníkov sa stávajú apoštoli. Slovo apoštol znamená niekto, kto je vyslaný a nesie posolstvo. A tak išli hlásať, že je blízko nebeské kráľovstvo. Ľudia počuli ich slová, videli potvrdzujúce znamenia a spoznali blízkosť Božieho kráľovstva.

Modlíme sa: ‚Príď kráľovstvo tvoje, buď vôľa tvoja‘, kedykoľvek hovoríme ‚Otče náš‘. Žatva je stále bohatá a Ježiš nás ako svojich nasledovníkov pozýva, aby sme sa stali pracovníkmi, ktorí šíria dobré posolstvo o kráľovstve. Aká je naša odpoveď? ‘Kto! ja?‘ ‚Nemôžem za teba hovoriť‘. ‚Neviem, čo povedať‘. … Nie sme iní ako Mojžiš, Gedeon, Jeremiáš alebo učeníci, ktorí boli neškolení a obyčajní ľudia. Ježiš si vybral svojich učeníkov po modlitbe; ani jeden z nich nebol omylom. Boli vybraní nie pre to, kým boli, ale pre to, čím sa stanú. Otec videl ich potenciál. Vyberá si nás a posiela nás s vedomím nášho potenciálu a nejdeme sami. Ide s nami.

Každého z nás volá po mene, aby sme ho nasledovali a učili sa od neho; aj my sme jeho učeníci. Každý učeník sa trénuje, aby sa stal apoštolom; niekto, kto predstavuje Ježiša vo svete. Keď ma prvýkrát požiadali, aby som učila, povedala som: „Nie, toto nemôžem robiť“. Ale časom, keď som sa učila od Ježiša a nasledovala som jeho vedenie, to, čo sa zdalo nemožné, sa stalo možným. A čo viac, vidím znaky kráľovstva v emocionálnych aj fyzických uzdraveniach. Ježiš je dobrý pastier, ktorý sprevádza aj chráni svoje ovečky. Takže ho môžete bezpečne zastupovať pred tým, ku komu vás pošle. Volá vaše meno. Ako budete reagovať?