Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – streda 7.7.2021

Streda 7.7.2021

Včera sme sa dozvedeli, ako Ježiš učeníkom povedal, aby požiadali Pána žatvy, aby poslal robotníkov na pole. Ježiš nerozkazoval svojim učeníkom, ale chcel, aby boli ochotní stať sa robotníkmi. A všetkých dvanásť muselo súhlasiť, pretože Ježiš im dal všetku moc nad nečistými duchmi. Dostali moc vyháňať duchov a liečiť každú chorobu. Ale nedostali právomoc nikoho ovládať alebo mu škodiť.

Myslím na rodičov, ktorí pravidelne chodia preč, ale zoženú domov opatrovateľku, kým sú ďaleko od svojich dospievajúcich detí. Potom jedného dňa povedia: „Ideme preč a nezavoláme opatrovateľku, ale prídu vaši starší príbuzní a vy sa o nich môžete postarať.“ Je to skúška. Využijú deti svoju slobodu na to, aby niekomu poslúžili? Ak tak urobia, môže im byť zverená moc, ktorá sa dá zneužiť aj na vykonanie zla. Napríklad rodičia mohli ísť preč a nezohnať nikoho, aby bol doma. Tínedžeri by mohli mať večierok a poškodiť dom. Rovnakým spôsobom Ježiš testuje učeníkov tým, že im dáva moc iba na to, aby konali dobro. Pomôžu čo najväčšiemu počtu ľudí? Budú požadovať odmenu? Budú pracovať iba krátko a potom prestanú? A všetkých dvanásť, vrátane Judáša Iškariotského, slúžilo chorým vo svetle Božej priazne. Musela to byť úžasná skúsenosť.

Rovnakým spôsobom išli Jozefovi bratia do Egypta s mocou urobiť niečo dobré, to znamená nakúpiť jedlo pre svoje rodiny. A stretli sa s Jozefom, ktorého predali do otroctva, ale nespoznali ho; a Jozef sa neprezradil. Chcel vedieť, či činili pokánie zo svojich činov proti nemu. A počul, ako sa priznávajú, aj činia pokánie. Bolo im teda dovolené vziať si jedlo späť k svojim rodinám, ale jeden brat zostal ako rukojemník. Rukojemník bude oslobodený, až keď bratia ukážu svoj charakter a dodržia slovo.

Vy aj ja sme dostali moc preukazovať ľuďom dobro. A ak sa ukážeme ako verní v spôsobe použitia daru, získame ďalšie právomoci. Ježiš kedysi dokonca dal niektorým ľuďom moc neodpustiť. Urobil to však iba pre tých, ktorí preukázali svoj charakter v predchádzajúcich testoch. Takže ak ty alebo ja chceme väčšiu duchovnú moc, musíme sa najskôr zamerať na moc, ktorú máme, a použiť ju na požehnanie druhým. Pamätáte si podobenstvo o talentoch? Tí, ktorí dobre využili svoje dary, dostali ďalšie dary. Ale tí, ktorí zneužili svoje dary, ich stratili. Judáš Iškariotský dostal rovnaké dary ako ostatní učeníci, ale namiesto toho, aby rástol v láske, využil svoju autoritu na obohatenie. Za peniaze sa dokonca obrátil chrbtom k Ježišovi. A prišiel o najväčší dar zo všetkých, dar Ducha Svätého v čase Turíc. Stratil tiež svoje peniaze a život. Využime teda svoju moc na požehnanie ostatných a Otec nám dá viac právomocí na požehnanie ďalších ľudí. Úroda môže byť hojná, ale stačí aj jeden žnec, ak dostane kombajn!

🔎 Posledná prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
🎧 Radšej počúvate? Web | Spotify | Apple podcasts
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.