Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – streda 8.6.2022

Streda 8.6.2022

V Eliášových časoch kráľ Achab aktívne podporoval uctievanie Bála. Takže konfrontácia so služobníkmi Pána bola neodvratná. Keď sa Eliáš stretol s ľuďmi, požiadal ich, aby si vybrali medzi Bálom a Jahvem. Komu chcú slúžiť? Ľudia boli ticho, nerozhodní, možno až apatickí. Dnes je veľa ľudí takých istých. Eliáš teda vyzval Bálových kňazov na súboj; Ktokoľvek, kto vyvolá oheň, ktorý strávi obetný dar, slúži pravému Bohu. No treba povedať, že Bálovým kňazom sa to napriek všetkému úsiliu nepodarilo. Eliáš dokázal, že Pán je Boh, tým, že svoju obetu oblial vodou a potom z neba zvolal oheň. Ľudia sledovali súboj a vyhlásili, že Pán je Boh. Eliáš bol úžasný prorok, ale väčšina z nás nikdy nevidela také veci, aké robil on. Stretla som však niekoho, kto vzkriesil niekoho z mŕtvych, a videla som niekoľko uzdravení. Ako môžeme ovplyvniť tých, ktorí sú nerozhodní, mlčia alebo sú apatickí? Robíme to silou svedectva. Prítomnosť a vplyv Pána vo vašom živote a vo vašom srdci má moc presvedčiť ostatných, že ‚Pán je Boh‘. Povzbudzujem vás, aby ste povedali, čo pre vás Pán urobil.

Ježiš neprišiel zákon zrušiť, ale naplniť. Zákon stále platí. Možno nikoho fyzicky nezavraždíme, ale Ježiš povedal, že ak sa hneváme na svojho brata, je to ekvivalentné. A každý z nás bol niekedy nahnevaný, buď výbušným alebo pasívnym hnevom. A možno sme všetci, čo šoférujeme, porušili rýchlosť. Nedokážeme dodržiavať zákon. Ale všimnite si, čo Ježiš hovorí o tých, ktorí porušujú zákon; sú stále v Kráľovstve nebeskom; nie sú diskvalifikovaní. Naša spása je zabezpečená, nestratíme ju. Môžeme rásť v Kráľovstve tak, že budeme prosiť Otca, aby nás učil svojim chodníkom a viedol nás v pravde. Mnohé z našich presvedčení nie sú v súlade s Ježišovou pravdou. Keď identifikujeme tieto nesprávne presvedčenia a nebudeme s nimi súhlasiť, potom v Kráľovstve rastieme. Môžeme povedať, že sa to deje, keď sa náš smútok zmenšuje a radosť pribúda a zažívame radosť z jeho prítomnosti. Poznáte nejaké svoje nesprávne presvedčenie? Zvyčajne to budú negatívne vyjadrenia. Pamätajte, že Boh vás urobil dobrými a on nerobí chyby.