Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – štvrtok 10.6.2021

Štvrtok 10.6.2021

Dnes táto meditácia prehovorila priamo ku mne a do mojej situácie. Niečo som povedala Róbertovi a bol zranený. Nemala som v úmysle mu ublížiť, takže som najskôr len pokrčila plecami. Snažila som si to ospravedlniť. Ale potom som si prečítala tieto slová: „Ak tvoj brat má niečo proti tebe … choď najprv a zmier sa.“ Písmo nehovorí nič o tom, kto je na vine, iba spomína narušený vzťah. Takže ak je vzťah narušený, spôsob, ako ho napraviť, je odpustenie a zmierenie. Teraz sme zmierení, vzťah sa obnovil a život je lepší. Zároveň sa podobná situácia udiala s jednou z mojich dcér. Povedala som niečo, čo ju zranilo. Nemala som v úmysle jej ublížiť. Požiadala som však o odpustenie. Zdá sa, akoby mi v tom Otec dával lekciu.

Existujú dva druhy spravodlivosti: farizejov a Ježišova. Farizeji sa usilovali robiť veci dobre a dodržiavať pravidlá, a to je dobré. Ale Ježišova spravodlivosť je väčšia a iná; viac sa zaoberal tým, čo je v našom srdci, ako to ukazujú naše slová a činy. Zákon hovorí „Nezabiješ“ a to je dobré. Ale ak sa hneváme, ponižujeme alebo urážame, alebo dokonca hovoríme, že niekto je hlupák, potom naše slová alebo činy neodrážajú Ježišovo srdce. Vyzýva nás, aby sme odpustili a zmierili sa. Keď to nerobíme, skončíme vo väzení nenávisti, trpkosti a bolesti s narušenými vzťahmi.

Je dnes niekto, komu sa potrebujete ospravedlniť, koho musíte požiadať o odpustenie alebo niekto, komu potrebujete odpustiť? Môže to byť niekto iný alebo vy sami. Povzbudzujem vás k zmiereniu.

🔎 Posledná prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
🎧 Radšej počúvate? Web | Spotify | Apple podcasts
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.