Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – štvrtok 15.7.2021

Štvrtok 15.7.2021

Mojžiš hovoril s kríkom a ten hovoril s Mojžišom. Je to bizarná situácia, ktorá ukazuje, že nech sme kdekoľvek a nech sa deje čokoľvek, nie sme mimo dosahu Boha. Mojžišov postoj sa zmenil z „Nemôžem to urobiť“ na „Keď pôjdem…“. Prítomnosť Boha mení nemožné na možné. Mojžiš teda premýšľal o tom, čo povie a urobí, keď sa dostane do Egypta. Nemôžete povedať ľuďom, že ste hovorili s kríkom; smiali by sa a mysleli by si, že ste sa zbláznili, že ste strávili príliš veľa času sami na púšti a trpeli horúčavou. Požiadal teda o ďalšie informácie. Je v poriadku klásť otázky a snažiť sa porozumieť. Toto je dobrý spôsob, ako vyskúšať, či skutočne počujete Boha.

Mojžiš sa pýtal, ako sa Boh volá. Boh odpovedal „JA SOM“. Páči sa mi koncept „JA SOM“ … Pre mňa to znamená, že je všetkým, čo potrebujem. Ja som tvoj ochranca. Ja som tvoje bezpečné miesto. Ja som tvoj utešiteľ. Ja som tvoj živiteľ. Ja som ten, kto ide s tebou. Ja som ten, kto vie. Ja som ten, kto ťa miluje. Ja som stále s tebou. Ako by vyzeral váš zoznam JA SOM?

Boh potom povedal: „Ja som Boh vašich otcov, Boh Abraháma, Boh Izáka a Boh Jakuba.“ On je Boh, ktorý dodržiava zmluvy; ktorý plní svoje sľuby. Abrahámovi dal prísľub zeme, mnohých potomkov a požehnania. Tento prísľub sa obnovil, najskôr s Izákom, potom s Jakubom. Keď teda Mojžiš povedal ľudu meno Božie, pripomenul im, že Boh im zasľúbil ich vlastnú zem. Egypt bol iba jedným krokom na ich ceste do zasľúbenej zeme.

Máte zasľúbenia od Boha? Zdá sa, že to trvá už dlho? Máte pocit, že ste uviazli v Egypte? Máte ťažkosti, útlak alebo ťažké srdce? V týchto situáciách je dobré pamätať na Božie zasľúbenia. Ak s tým bojujete, potom si spomeňte na čas, keď bol Boh s vami, a uvažujte o tom. Keď toto robíme, prichádzame k nemu a nachádzame odpočinok pre svoju dušu.

🔎 Posledná prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
🎧 Radšej počúvate? Web | Spotify | Apple podcasts
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.