Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – štvrtok 18.4.2024

ARCHÍV biblických zamyslení na stránke UPECE ZA

Drahí naši odberatelia biblických zamyslení! Ďakujeme, že sme formou lectio divina mohli spolu prejsť cestu Novým zákonom od Skutkov apoštolov až po Apokalypsu. Od 11.3.2024 vám začíname zasielať nové zamyslenia nad dennými liturgickými čítaniami, ktoré budú opäť písať Robert a Vicki de Hoxar. Za ten čas, pokiaľ nás budú Božím slovom každý deň sprevádzať Hoxarovci, by sme radi formou lectio divina pripravili štyri evanjeliá a takto skompletizovali Nový zákon (viac o kampani #4evanjeliá pozrite dole). Veríme, že sa vám táto dočasná zmena bude páčiť.

Štvrtok 18.4.2024

Tu máme veľmi dôležité učenie. Ježiš hovorí to, čo hovorí náš Otec, ktorý je na nebesiach, zástupu a nám.

“Nikto nemôže prísť ku mne, ak ho nepritiahne Otec, ktorý ma poslal…” Môžeme si myslieť, že my sme sa rozhodli prísť k Ježišovi, ale Ježiš nám hovorí, že náš Otec ho (Ježiša) urobil príťažlivým pre nás v našich srdciach a že to je dôvod, prečo k nemu prichádzame.

“… a vzkriesim ho posledný deň.” Keď prichádzame k Ježišovi (pretože nás k nemu pritiahol Otec), je nám prisľúbené vzkriesenie k novému životu. Počujete, čo povedal Ježiš? Otec chcel, aby sme boli vzkriesení, a tak nás pritiahol k Ježišovi, aby sa to stalo. Máme Otca, ktorému musíme ďakovať za náš večný život!

Čo to však znamená “prísť k Ježišovi”? Svätý Ján zaznamenal, ako to Ježiš vysvetlil. …”počúvať učenie Otca a učiť sa od neho znamená prísť ku mne.” Keď počujeme, čo nám hovorí Otec, a učíme sa z toho, prichádzame k Ježišovi a prijímame prísľub vzkriesenia. Otec si nás teda vyvolil, aby sme sa od neho učili, aby sme prijali vzkriesený život. Nestačí ho len počuť, musíme sa od neho učiť. Musíme mu dovoliť, aby zmenil naše srdcia, aby sa viac podobali jeho srdcu. Teraz sme skutočne deťmi nášho Nebeského Otca naveky.

Tak ako chlieb a víno udržiavali fyzické telo človeka každý deň, tak potrebujeme duchovnú výživu každý deň, aby sme počuli Otca a učili sa od neho. Ježiš je náš každodenný duchovný chlieb, ktorý vedie k večnému životu. Musíme ho počúvať a nasledovať, čo znamená, že musíme nasledovať jeho učenie každý deň.

“Ja som živý chlieb, ktorý zostúpil z neba. Každý, kto bude jesť tento chlieb (vezme si jeho učenie do svojho srdca), bude žiť naveky. Chlieb, ktorý nám Ježiš dáva, je jeho telo. (Dané raz navždy na kríži.) A ten chlieb môžeme duchovne jesť každý deň počas svätej omše; Každý deň môžeme počuť modlitbu, ktorú Otec povedal Ježišovi, aby nás naučil. “Otče náš, ktorý si na nebesiach…” A každý deň môžeme nasledovať Otcovo učenie, ktoré Ježiš dal pri poslednej večeri, kde sa chlieb stáva Ježišovým telom a víno jeho krvou.

Niektorí ľudia si myslia, že Otec nebol láskavý, keď poslal Ježiša na kríž, ale urobil to a Ježiš ochotne išiel, pretože Boh Otec chcel večnosť stráviť so všetkými svojimi deťmi. Takto veľmi miluje teba a mňa. Ďakujem ti, Otče. Ďakujem Ti Ježišu a ďakujem Ti, Duchu Svätý, že ste viedli naše srdcia, keď nás Otec pritiahol k Ježišovi.

Spotify

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia odporučiť, sa môžu prihlásiť na odber TU.