Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – štvrtok 22.9.2022

Štvrtok 22.9.2022

Počula som, ako niektorí ľudia hovoria: „Keby som tak mohol vyhrať v lotérii“. Z toho vyplýva, že keby mali viac peňazí, život by bol jednoduchší. Vidíme však Herodesa, ktorý bol mocným kráľom so všetkým, čo sa dá za bohatstvo kúpiť, no bol zmätený. Bol znepokojený, pretože počul o Ježišovi. Bol to Ján Krstiteľ vzkriesený z mŕtvych? Herodes tomu nerozumel a nebol schopný ho vidieť. Niekedy, keď sme zmätení a znepokojení, zdá sa, že nevidíme ani Ježiša. Možno sa pozeráme zlým smerom.

“Všetky veci sú márnosť.” Veci nie sú riešením našich ťažkostí. Keď sa na ne sústredíme, pozeráme sa nesprávnym smerom. Ježiš dal správne vedenie, keď povedal: „Ja som cesta, pravda a život a nikto neprichádza k Otcovi, iba cezo mňa“. Môžeme ho hľadať celým svojím srdcom, a keď tak robíme, nájdeme ho. (Jeremiáš 29,13). Keď nájdeme Ježiša, požiadajme ho, aby nás v našej predstave vzal na stretnutie s Otcom. Keď máme vo svojom živote Otca, Syna a Ducha Svätého, potom máme bezpečné útočisko pre náš život.

Pamätám si, že pred časom som sa cítila ako škrečok na bežiacom páse, alebo inak povedané, žila som svoj život v rýchlom pruhu. Prestalo to, keď covid poslal všetkých do lockdownu. Zrazu všetky aktivity, ktoré sa zdali také dôležité, už neboli možné. Musela som sa zastaviť. Svet stále pokračoval ako predtým, ale teraz som mala čas oceniť východ a západ slnka, cítiť vietor na tvári a sledovať, ako rieka tečie do mora. Mala som čas užiť si deň a získať múdrosť srdca. Vďaka tomu som sa stala šťastnejšou, láskavejšou a pokojnejšou.

Všetky životné problémy sú problémy srdca, pretože naše srdce určuje naše prežívanie života (Príslovia 4,23). Keď sa zmení naše srdce, zmení sa aj naša skúsenosť so životom. Ak sú naše srdcia tvrdé, potom je ťažký aj život. Keď naše srdce zmäkne, náš život sa stane jemnejším. Toto je moje svedectvo. Verím, že jedného dňa bude každý hľadať Ježiša, stretne Otca a získa zmenu srdca. Potom bude svet šťastnejším a pokojnejším miestom.