Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – štvrtok 26.11.2020

Štvrtok 26.11.2020

Podľa zákonov fyziky podlieha každá stabilná vec dvom rovnakým a opačným silám. Napríklad, ak auto ide konštantnou rýchlosťou, ide tak preto, lebo sila, ktorá ho tlačí dopredu (motor), sa rovná sile, ktorá ho spomaľuje (odpor vetra). Fyzický svet je odrazom neviditeľného duchovného sveta, takže pozorovaním fyzického sveta môžeme spoznávať neviditeľný svet. Alebo podľa slov Pavla: „Veď to, čo je v ňom neviditeľné – jeho večnú moc a božstvo – možno od stvorenia sveta rozumom poznávať zo stvorených vecí.“ (Rimanom 1,20). A preto platí, že ak je človek duchovne nehybný, je to preto, lebo sila, ktorá ho priťahuje ku Kristovi (Duch Svätý), je zrušená mocnosťami duchovného odporu (svet, telo a diabol). Možno sa to stalo cirkvi v Laodicei, o ktorej sme čítali na začiatku tohto videnia; vlažní, ani horúci, ani studení. Nie je preto prekvapením, že rovnaké videnie obsahuje liek na tento stav duchovného spánku a ten je opísaný v dnešnom čítaní.

Anjel veľkej autority, archanjel, je poslaný z neba, aby rozjasnil svet. Myslím si, že to mohol byť svätý Michal, pretože je poslaný na to, “aby zvrhol do pekla Satana a všetkých zlých duchov, ktorí blúdia svetom a hľadajú skazu duší” (z Modlitby k svätému Michalovi). Prvá lekcia teda spočíva v tom, že nemusíme prekonávať duchovné sily odporu, robí to za nás mocný Anjel. A porazil náš odpor tým, že povedal niekoľko slov: „Padol, padol veľký Babylon.“ Veľký Babylon predstavuje tie sily, ktoré sa proti nám stavajú, to znamená démonické sily a „klietky“. „Klietky“ hovoria o zajatí, zatiaľ čo Ježiš nám ponúka slobodu. A Anjel zničil veľký Babylon veľkou silou. Keď sa to stalo, Ježiš videl, ako Satan padá z neba ako blesk. Druhou lekciou teda je, že naši nepriatelia sú už porazení. Nikto vo veľkom Babylone nemohol pokračovať tak, ako predtým. Nikdy by toho neboli schopní. Tretie poučenie teda spočíva v tom, že naši nepriatelia sa nikdy nedokážu spamätať zo svojej porážky.

Takže ak máme pocit, že určité návyky alebo vzorce myslenia, obavy, pochybnosti alebo spomienky nám bránia rásť v Otcovej láske, môžeme sa modliť Modlitbu k svätému Michalovi. Môžeme tiež uvažovať o dnešnom čítaní, kým naši odporcovia v našich očiach nezmenšia. A môžeme premýšľať o Božej láske, kým sa naša túžba po ňom nerozrastie. Potom už nebudeme uviaznutí v klietke, ale môžeme nasledovať svoje povolanie vo vzťahu k Bohu. Výsledkom bude šťastie. Alebo ako Ježiš nariadil Jánovi, aby si zapísal: „Blahoslavení tí, čo sú pozvaní na Baránkovu svadobnú hostinu.“

🔎 Ochutnávka prvej prednášky zo seminára Otcovo srdce.
📽 Celá Robertova prednáška z prvého večera seminára TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.