Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – štvrtok 26.8.2021

Štvrtok 26.8.2021

S Robertom sme sa radi pozerali na olympiádu. Videli sme mužov a ženy, ktorí boli zanietení pre svoj šport a súťažili o cennú zlatú medailu. Títo športovci trénovali nesmierne tvrdo, aby mohli súťažiť na takej vysokej úrovni, a niektorí z nich zároveň pracovali. S dvomi z našich veslárov bol robený rozhovor, jeden pracoval ako lekár junior a druhý mal dvojčatá do jedného roka. Vedeli čo to znamená pracovať vo dne v noci, v drine, ale vášeň pre ich šport ich nútila snažiť sa dosiahnuť cieľ medaily v Tokiu. Boli ste niekedy tak zanietení pre niečo, že to stálo za toľko úsilia?

Pavol bol vášnivý vo svojej túžbe hovoriť ľuďom dobrú správu o Ježišovi; ako Ježiš zomrel, aby mohli byť ľuďom odpustené hriechy a aby mali vzťah s Bohom ako milujúcim Otcom. Pavol kvôli svojej vášni nechcel byť bremenom, ale namáhavo pracoval dňom i nocou, aby tak mohol odovzdať svoje posolstvo.

Pavol bol tiež model otca pre ľudí, aby sa ľudia mohli spojiť s Bohom ako milujúcim Otcom. Páči sa mi spôsob, akým to posolstvo Biblie formuluje: „Viete predsa, že sme každého z vás, ako otec svoje deti, prosili, povzbudzovali a zaprisahávali, aby ste žili ako sa patrí vzhľadom na Boha, ktorý vás povolal do svojho kráľovstva a slávy“. Toto je krásny obraz otcovstva a je vzorom pre otcov, aby viedli a učili svoje deti a predstavovali ich Bohu ako milujúcemu Otcovi. Mnohí bohužiaľ nemali otca, ktorý by tieto štandardy dodržiaval. A tak je u dieťaťa narušené chápanie Boha ako milujúceho Otca. Všetci máme spomienky na nášho pozemského otca. Niektoré budú dobré, iné môžu byť zlé alebo ťažké. Môžeme nášho otca pochváliť za dobré spomienky a odpustiť mu, keď nespĺňal Pavlove štandardy. Pomôcť nám môže predstavenie si Otca Boha, ako k nám prichádza, drží nás za ruku a šepká nám povzbudenie a ukazuje nám cestu, ako žiť a reagovať.

Otec nás pozná a miluje nás. Preskúmal nás a vie všetko; neexistujú žiadne tajomstvá. Nič nie je skryté. Nemôžeme sa skrývať v tme, nemôžeme byť neviditeľní, nemôžeme utiecť, vidí za každou maskou, ktorú nosíme, a pozná našu vinu a hanbu. Jeho túžbou je, aby sme boli slobodní a poznali jeho lásku. Preskúmal nás a pozná nás a stále nás miluje. Aká dobrá správa. Pozvete ho, aby vám bol teraz otcom?

🔎 Posledná prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
🎧 Radšej počúvate? Web | Spotify | Apple podcasts
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.