Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – štvrtok 5.5.2022

*|MC:SUBJECT|*Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiŚtvrtok 5.5.2022

Liturgické čítania na dnešný deň

„Nik nemôže prísť ku mne, ak ho nepritiahne Otec, ktorý ma poslal… Každý, kto počul Otca a dal sa poučiť, prichádza ku mne.”

Považujem to za úžasné slová. Keď som stretla Ježiša, bolo to preto, že ma k sebe pritiahol Otec a v tomto procese som Otca počúvala. Nespomínam si na to. Pamätám si čas, keď som stretla Ježiša. Boli sme na jednej konferencii a tam bolo pozvanie prísť dopredu na modlitbu. Sedela som vzadu a v mojom vnútri prebiehala bitka. Mám ísť dopredu, čo bola strašná predstava, alebo mám pokojne sedieť? Nakoniec som išla dopredu. Niekto sa so mnou modlil, ale zdalo sa, že sa nič zvláštne nestalo. Avšak asi tri mesiace po tomto momente som bola akoby zabalená do láskyplného tepla. Oveľa neskôr, keď som stretla Otca, spýtala som sa ho, kde bol v tom čase. Vo svojich predstavách som vnímala, že stál v uličke a podával mi ruku a pozýval ma, aby som prišla dopredu. Na toto som nevedomky reagovala.

Etiópsky eunuch bol tiež nabádaný Otcom, možno tiež nevedomky. Čítal Písmo a bol zmätený tým, čo čítal. Filip bol teda poslaný, aby mu to vysvetlil a predstavil ho Ježišovi. Vidíme tu dôležitosť poznania Písma. Tu bolo jedno z proroctiev, ktoré sa týkalo Ježiša (Izaiáš 53,7-8). Filip mu vysvetlil základy našej viery, o ktorých sme čítali pred pár dňami. A Etiópčan odpovedal prijatím Ježiša a dal sa pokrstiť. Výsledkom bolo, že sa evanjelium rozšírilo do Etiópie, o ktorej si myslím, že je stále baštou kresťanstva, pričom je tam viac ako 63 % kresťanov.

Prijali ste Ježiša? Ak nie, môžete požiadať Otca, aby vám ho zjavil. Ak poznáte Ježiša, potom by som vás povzbudila, aby ste sa spýtali Otca, kde bol v čase, keď ste stretli Ježiša.

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Darujte 2% Otcovmu srdcu pre Slovensko
Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko

Spoznajte viac seminár Otcovo srdce
🎥 Videoseminár s Robertom a Vicki de Hoxar
🎧  Podcasty s prednáškami z Otcovho srdca
📖  Kniha Hoxarovcov Život v Otcovej láske

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Spôsob prijímania týchto emailov môžete upraviť alebo sa úplne odhlásiť z odberu