Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – štvrtok 6.2.2020

Štvrtok 6.2.2020

Nedovoľte svojej minulosti, aby vám bránila v dosahovaní veľkých vecí.

Šalamún sa narodil zo vzťahu založeného na cudzoložstve a vražde. Dávidove posledné slová pre neho boli „buď silný a vzmuž sa, nasleduj Boha“. Šalamún sa pevne etabloval ako kráľ a je známy ako najmúdrejší človek. Jeho minulosť ho nezastavila v dosahovaní veľkých vecí.

Bohatstvo a česť pochádzajú od Boha. V jeho rukách je sila a moc, ktoré nás všetkých budujú a posilňujú.

Ježiš preukázal svoju moc nad chorobou. Videli sme to pri Jairovej dcére a žene s krvácaním. Keď poslal démonov do ošípaných, ukázal svoju moc nad zlými duchmi. To, že ľudia doma ho poznali, neobmedzilo Ježišovu moc. Im to však zabránilo v tom, aby ju zakúsili. Ježiš potom poslal svojich učeníkov do okolitých krajov s autoritou nad chorobou a démonmi. Nezáležalo na tom, že to boli nekvalifikovaní rybári a podobne. Ježišova moc pracovala skrze nich.

Ježišova sila a moc nás budujú. Prikázal nám, aby sme išli do sveta, tak ako to robili učeníci. Toto nie je naša moc a sila, ale jeho a tá pracuje v nás a skrze nás. Pre Boha nie je nič nemožné.

Nedovoľte svojej minulosti, aby vás zastavila v dosahovaní veľkých vecí. Vzchopte sa a nasledujte Boha. Možno by ste chceli hovoriť s Ježišom a Otcom a požiadať ich, aby vás dnes viedli k duchovným skúsenostiam. Požiadajte ich, aby vás viedli a dali vám slová, ktoré je treba vysloviť a kroky, ktoré je potrebné podniknúť.