Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – utorok 23.6.2020

Utorok 23.6.2020

Ezechiáš bol dobrým kráľom, ktorý dôveroval Pánovi a oslavoval ho. Odstránil mnoho modiel a dodržiaval Mojžišov zákon. Prestal platiť peniaze, ktoré od neho požadoval asýrsky kráľ. V dôsledku toho asýrsky kráľ napadol a dobyl susedné mestá a pripravoval sa na útok na Jeruzalem. Ezechiáš mu ponúkol, že zaplatí akúkoľvek čiastku, len aby sa kráľ stiahol. Kráľ si vyžiadal a dostal obrovskú čiastku, no napriek tomu neodišiel. Naopak, stále sa približoval a pripravoval sa na útok na Jeruzalem. Tento kráľ, Sennacherib, bol pyšný, arogantný, vystatovačný a vedomý si svojej sily. Bol to násilník, ktorý sa posmieval a vyhrážal kráľovi Ezechiášovi a zosmiešňoval Boha. Sennacherib chcel Židov zlomiť, aby sa vzdali. Ezechiáš však reagoval tak, že sa obrátil na niekoho silnejšieho. Vzýval Boha: “Ó, Bože, ty si veľký a mocný, vypočuj nás, zhliadni na nás a zachráň nás od tohto tyrana!”

Bol si niekedy terčom vyhrážok, výsmechu alebo urážok? Snažil si sa uchlácholiť tyrana tým, že si mu dal, čo požadoval, aby si vzápätí zistil, že žiada ešte viac? Žil si kvôli nemu v strachu? Skús sa, podobne ako Ezechiáš, obrátiť na Otca a predložiť mu svoj prípad.

V Druhom liste Timotejovi 1, 7 Pavol povedal, že Boh nám nedal ducha bojazlivosti, ale sily, lásky a rozvahy (alebo sebaovládania). Napriek tomu majú mnohí ľudia skúsenosť, kedy sa cítili byť zastrašovaní alebo ohrození. Rozoberali sme túto stať v malej skupinke a všetci hovorili, že v nejakom okamihu života zažili zastrašovanie. Cítili sa vystrašení, bezmocní, ovládaní a manipulovaní.

Pred časom sme sa zúčastnili konferencie pre vedúcich kresťanských centier uzdravovania. Každý sa pasoval s nejakým problémom a toto bol čas na vzájomnú podporu. Mnohí hovorili o ťažkostiach vo vzťahoch, ktoré zažívali. Isté centrum zakusovalo problémy s jedným z jeho vodcov. Ukazovalo sa, že je veľmi problematický, a preto sa jeho kolegovia modlili nasledujúcu modlitbu: „Otec, zaveď ho na miesto, kde bude požehnaný a kde bude požehnaním.“ Do dvoch mesiacov odišiel. Modlili sme sa teda tú istú modlitbu. Do dvoch dní od nášho návratu domov sa naša ťažká situácia vyriešila. Nech sú naše okolnosti akékoľvek, je dobré predložiť náročnú ​​situáciu Otcovi a zvolávať na ľudí požehnanie.

Darujte Otcovmu srdcu pre Slovensko 2%