Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – utorok 31.8.2021

Utorok 31.8.2021

Čakanie nikdy nie je jednoduché. Čakanie na príchod dieťaťa, keď sa zdá, že posledné týždne tehotenstva trvajú celú večnosť. Čakanie na výsledky skúšok alebo odpoveď na žiadosť o zamestnanie. Čakanie na lekársku správu. Čakanie na Ježišov návrat však prináša radosť a pokoj, pretože si môžeme byť istí, že sa s ním stretneme v tom správnom čase a budeme s ním tam, kde je on. Nie je tu žiadna neistota – netreba sa báť. Môžeme teda s odvahou čakať na Pána vo vedomí, že v krajine žijúcich uvidíme jeho dobrodenia. Aj pri čakaní na iné veci sa môžeme pokúsiť oceniť jeho dobrotu a nachádzať pokoj a radosť.

V Kafarnaume videli Pánove dobrodenia v krajine žijúcich. Ježiš hovoril s mocou a autoritou. Démonický svet ho spoznal, reagoval na jeho autoritu a plnil jeho príkazy. Démonický svet Ježiša stále rozpoznáva a reaguje na jeho prítomnosť v nás. Nemusíme sa báť, pretože Ježiš v nás je väčší než všetky sily temnoty.

Pánove dobrodenia sme si uvedomovali aj na našej dovolenke v Škótsku. Opakovane sme videli jeho zásahy pri rôznych udalostiach. Napríklad vedel, že som vždy chcela vidieť orla zblízka. V jeden deň, keď sme boli vonku na prechádzke, objavil sa v našej tesnej blízkosti morský orol. Bolo to veľkolepé a veľmi vzrušujúce. Neskôr sme videli havrany, myšiaky a delfíny! Každý deň sa stalo niečo, v čom sme vnímali Pánovu dobrotu.

Skús sa pozrieť na posledný týždeň a požiadať Otca, aby ti ukázal svoju dobrotu voči tebe. Potom o nej môžeš povedať druhým a povzbudiť ich, aby aj oni vo svojom živote hľadali Pánove dobrodenia.

🔎 Posledná prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
🎧 Radšej počúvate? Web | Spotify | Apple podcasts
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.