Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – utorok 8.6.2021

Utorok 8.6.2021

Pamätám si, ako sme sa v škole učili o silách. Na každý statický objekt vplýva rovnováha síl. Isté sily pôsobia jedným smerom, iné opačným smerom, no navzájom sa vyvažujú. Výsledkom je, že objekt sa nemôže pohybovať, je „zaseknutý“. To isté platí v duchovnom živote. Niektorí ľudia veria v Ježiša, no zároveň majú pochybnosti. Zakaždým, keď uvažujú o posune smerom k životu viery, pochybnosti im v tom zabránia. A vždy, keď zvažujú úplné odmietnutie viery, niečo z ich presvedčení o Bohu v nich pretrvá. Je zvláštne, že vo Veľkej Británii väčšina ľudí tvrdí, že verí v Boha, no zároveň ho nepoznajú a nič o ňom nevedia. Títo ľudia nemôžu dosiahnuť žiadny duchovný pokrok. Pavol túto situáciu opísal, keď vyhlásil, že Ježiš nie je „áno“ aj „nie“. Existuje iba „áno“ a existuje aj dôkaz tohto tvrdenia. Ježiš do nás svoje „áno“ vložil v podobe Ducha Svätého. Tento duch prebýva v našom srdci. Každý, kto sa mu poddá, zažije zmenu srdca, v dôsledku čoho sa zmenia jeho slová a činy. Táto zmena je skutočná a ostatní ju môžu vidieť. Človek už nie je „zaseknutý“, ale neustále sa zdokonaľuje.

Ježiš videl situáciu takto: Soľ je užitočná, pokiaľ je slaná, t.j. pokiaľ zlepšuje chuť jedla alebo ho konzervuje. Viera, ktorá je ochromená pochybnosťami, nemôže zdokonaliť charakter človeka, alebo mu poskytnúť ochranu v ťažkostiach. Takáto viera neobstojí. Podobne, viera, ktorú si človek nosí v srdci, je užitočná, pokiaľ sa môže prejavovať v slovách a skutkoch. Ak však strach alebo hanba zabraňujú tomu, aby sa viera prejavila v skutkoch, takáto viera nedokáže byť svetlom pre druhých.

Pred chvíľkou som vnímal, že Pán ku mne prehovoril. Bol som uviaznutý v nerozhodnosti. Raz som robil to, raz ono. Trvalo to celé mesiace. A hádaj, čo sa stalo! Počas tohto obdobia som síce urobil veľa vecí, no tie mi nepriniesli pokrok v žiadnom smere. Pán mi povedal: „Stačí sa rozhodnúť tak či onak. Nezáleží na tom, ktorú cestu si vyberieš, pretože v každom prípade pôjdem s tebou. Ak sa však nevieš rozhodnúť, ktorým smerom sa vydať, zostanem s tebou, nech si kdekoľvek, až kým sa nerozhodneš. Aj naďalej budeme mať vzťah, ale nebudem pre teba taký užitočný, ako by som inak mohol byť.“ A tak som sa rozhodol, čo spravím a teraz cítim pokoj. Mohol som tak urobiť už pred mesiacmi, ale potreboval som sa naučiť lekciu o „áno“ a „nie“.

🔎 Posledná prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
🎧 Radšej počúvate? Web | Spotify | Apple podcasts
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.